Якщо вирішили зробити закордонний паспорт, то Вам сюди

9823ДМС РОЗПОВІЛА, СКІЛЬКИ ПОВИНЕН КОШТУВАТИ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ.

Коментар до Роз’яснення Державної міграційної служби України від 16.06.2014 р.

Ми неодноразово вже обговорювали цю тему у нас на сайті, але на сьогодні вона є вкрай актуальною, тож продовжимо:

Державна міграційна служба повідомляє, що відповідно до актів законодавства платіж при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон протягом 30 днів включає:

— державне мито (170 грн);

— вартість адміністративної послуги (87 грн 15 коп.);

— вартість документа (вартість бланка та його персоналізації — 120 грн).

Отже, загальна сума платежу за отримання закордонного паспорта повинна складати 377 грн 15 коп. і зараховуватись до Державного бюджету України.

Водночас з метою зменшення черг в Україні утворюються Центри обслуговування громадян «Паспортний сервіс», де виключно на добровільних засадах заявник може отримати інформаційно-консультаційні послуги, подати документи на оформлення закордонного паспорта, скористатись послугами з проставлення апостиля, звернутись до нотаріуса тощо.

Вартість послуги, що надається у Центрі, у розмірі 250 грн встановлено відповідно до Закону України «Про ціни та ціноутворення», а кошти спрямовуються на оплату праці персоналу, закупівлю та обслуговування обладнання, оренду приміщень, комунальні платежі тощо.

ДМС акцентує увагу на відсутності будь-якого примушування до звернення у зазначені центри та нав’язування громадянам відповідних послуг.

Цікаво, що зазначене питання вже неодноразово було предметом судового розгляду, і суди мають щодо цього дещо іншу позицію.

Так, розглядаючи справу за позовом громадянина до Управління міграційної служби про визнання неправомірною відмови в оформленні закордонного паспорта, Верховний Суд України зазначив таке.

Порядок оформлення та видачі закордонних паспортів визначений відповідними Правилами, затвердженими постановою КМУ N 231 від 31.03.95 р.

Пунктом 10 зазначених правил встановлено вичерпний перелік документів, необхідних для оформлення паспорта, а саме:

— заява-анкета встановленого зразка;

— паспорт громадянина України, свідоцтво про народження (для осіб віком до 16 років);

— копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

— дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра;

— квитанція про сплату держмита або документ, що підтверджує право на звільнення від його сплати.

При цьому розмір державного мита в даному випадку визначається Декретом «Про державне мито» (N 7-93 від 21.01.93 р.) і становить 170 грн.

Разом з цим у п. 27 Переліку платних послуг (затверджено постановою КМУ N 795 від 04.06.2007 р.), на які посилалося Управління Державної міграційної служби для обґрунтування стягнення додаткових виплат, визначено розмір плати за оформлення та видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що становить 87 грн 15 коп.

Однак ВСУ зазначив, що сплата установленого Декретом державного мита покриває вартість витрат, пов’язаних із учиненням відповідачем дій щодо видачі громадянам України закордонного паспорта (у тому числі й вартість бланка). Тому він не вправі вимагати повторної оплати тих самих дій (послуг) на підставі іншого нормативно-правового акта (постанови ВСУ N 21-416а13 від 03.12.2013 р., N 21-441а13 від 17.12.2013 р.).

Нагадаємо, що незабаром очікується запровадження нових біометричних паспортів, а поки що кожен обирає власне для себе оптимальний шлях отримання закордонного паспорта: звернення до територіальних органів ДМС, офіційних центрів обслуговування громадян або до так званих «чорних посередників».

Тож, будьте уважними, бажаємо Вам успіхів!!!

Стаття підготована з використанням матеріалів

Компанія «Дінай»

від 24 червня 2014 р.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.