«Зелений» або «Червоний коридор» в аеропорту, або проходимо митний контроль без перешкод

08d69ba5d26944a465f5a99e5b6d946118fd4b53Незважаючи на суттєві негаразди всередині країни та значне погіршення економічного стану, відпустки ніхто не скасовував — відпускний сезон в самому розпалі, окрім того саме зараз наші громадяни масово вилітають із країни з різних причин.

Хтось вже пакує валізи, а хтось лише планує свій відпочинок. Для тих, хто збирається подорожувати літаком, досить важливо знати правила проходження митного контролю, а саме про наявність так званих «зеленого» та «червоного коридорів». Тому присвятимо дану статтю цьому актуальному, на наш погляд, питанню.

Слід зазначити, що Митним кодексом України передбачена двоканальна система митного контролю товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України громадянами. Вона є спрощеною системою митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.

Так, канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для громадян, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та не мають бути письмово задекларовані.

В свою чергу канал, позначений символами червоного кольору («червоний коридор»), призначений для всіх інших громадян.

Проходження митного контролю «червоним коридором« передбачає заповнення громадянами митної декларації, а також сплату податків.

Громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Проте звільнення від її подання не означає звільнення від обов’язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Обравши «зелений коридор», громадянин підтверджує відсутність у нього будь-яких товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню, і які заборонені або обмежені до переміщення в Україну.

Зокрема, пасажир авіатранспорту обирає «зелений коридор» при ввезенні:

1) особистих речей:

— двох мобільних телефонів, однієї відеокамери, одного фотоапарата, двох переносних персональних комп’ютерів;

— спортивного спорядження;

— особистих прикрас, які були у користуванні;

— одягу, взуття, призначених виключно для власного користування;

— 500 мл туалетної води та/або 100 мл парфумів:

— інших товарів для особистого користування;

2) товарів (за винятком підакцизних), загальна вартість яких не перевищує 1000 євро;

3) готівкової валюти України або іноземної валюти у сумі, яка не перевищує 10 000 євро (в еквіваленті) на одну особу;

4) алкогольних напоїв: горілчаних виробів (горілка, коньяк, віскі та інші) у кількості 1 л, вина — 2 л, пива — 5 л; тютюнових виробів — 200 цигарок або 50 сигар чи 250 г тютюну (або 250 г цих виробів);

5) продуктів харчування для власного споживання на суму, яка не перевищує 200 євро;

6) лікарських засобів у кількості, що не перевищує 5 упаковок кожного найменування на одну особу (крім тих, що містять наркотичні чи психотропні речовини) або що не перевищує зазначену в рецепті (наявному в особи), виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я.

При цьому норми переміщення товарів, готівки, тютюну, продуктів харчування та алкогольних напоїв «зеленим коридором» діють один раз на 24 години.

Пасажир повинен обрати «червоний коридор» у випадку, якщо він переміщує:

1) товари та предмети, на які необхідні дозвільні документи, наприклад: боєприпаси й вибухові речовини; предмети старовини та мистецтва; будь-яка зброя; радіоактивні матеріали; отруйні й сильнодіючі речовини, ліки; об’єкти флори й фауни та інші, визначені Законами України;

2) товари, загальна вартість яких менше 1000 євро, та які ввозяться частіше одного разу протягом однієї доби, а також загальна вартість яких перевищує 1000 євро;

3) готівкову валюту України або іноземну валюту в сумі понад 10 000 євро (в еквіваленті) на одну особу;

4) дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння та вироби з них;

5) домашні тварини за наявності оригіналів міжнародних ветеринарних сертифікатів країн, з яких походять ці тварини.

При цьому слід звернути увагу, що якщо пасажир обрав для проходження митного контролю «зелений коридор» та має при собі товари, заборонені або обмежені до переміщення, або товари у кількостях, що перевищують неоподатковувану норму їх переміщення, то такі дії розцінюються як порушення митних правил, за які законодавством України передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу (1700 гривень), а також конфіскації таких товарів у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України.

Вичерпний перелік порушень порядку проходження митного контролю та встановленої за них відповідальності міститься у Митному кодексі України.

Щодо кримінальної відповідальності за порушення митного законодавства, то варто зазначити, що вона встановлюється у випадку контрабанди, тобто переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї та боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї та бойових припасів до неї), а також спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації. За таке діяння ККУ передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3-х до 7-ми років з конфіскацією предметів контрабанди.

Зважаючи на вищевикладене, всім, хто подорожує, слід пам’ятати про такі важливі правила і не порушувати їх, аби зробити проходження митного контролю максимально комфортним та швидким.

Тож, щасливих подорожей Вам, любі друзі!!!

 

P.S. До речі, передаю «Привіт» деяким працівникам аеропорту Бориспіль, які вважають усіх громадян Луганської області, які вилітають за кордон, та роблять це часто, підозрілими особами ;)))!             

Тож обстежують їх речі з особливою прискіпливістю, да так, що саме в рідній країні відчуваєш себе без вини винним.

 

Стаття підготована з використанням матеріалів

Компанія «Дінай»

від 20 червня 2014 р.

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.