Авто з іноземними номерами в Україні

Звертаємо Вашу увагу на те, що 5 березня цього року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України, відповідно до якої термін користування авто з іноземними номерними знаками обмежується 20 днями з моменту перетину кордону.інозмні номери

Тому нещодавно ДАІ та митна служба розпочали спільні рейди. Під «прицілом» правоохоронців – авто, в яких прострочено термін перебування на території України. Переважно йдеться не про «заблукалих» іноземців, а наших співвітчизників, які придбали машину, зареєстровану за кордоном і завезли її, скориставшись лазівками у законодавстві.

Рейди відбуваються наступним чином. Співробітник ДАІ зупиняє авто з метою перевірки документів, мотивуючи це оперативними заходами, й одразу зв’язується з митною службою. Якщо машина перебуває в Україні незаконно, то на місце виїздить працівник митної служби і складає на водія протокол про адміністративне правопорушення. Штраф доволі відчутний:

наприклад, за кожен день   перевищення строку  перебування транспортного засобу комерційного призначення на території України – 170 гривень. Якщо сплатити штраф водій відмовляється, автомобіль може бути конфіскований. Що ж робити, коли ви потрапили в таку ситуацію?

По-перше, запитайте про причину зупинки. Якщо інспектор скаже, що підозрює вас у простроченні відповідних термінів перебування авто на території України без перереєстрації номерних знаків, зазначте, що він перевищує свої повноваження, адже контроль з дотримання митного законодавства не входить до компетенції співробітників ДАІ.

Якщо вас і надалі не відпускають, пам’ятайте: адміністративне затримання  можливе лише у випадку складання відповідного протоколу. Та й за таких умов воно не має перевищувати трьох годин. Тож вимагайте, щоб інспектор склав протокол і вказав у ньому причину затримання.  Зробити  це правоохоронцю буде доволі складно, адже жодних законних підстав підозрювати вас в іншому правопорушенні у нього немає.

Якщо інспектор цього не зробив, маєте право рухатися далі. Як варіант – зачинити авто і залишити місце зупинки. У цьому випадку доправити машину евакуатором на штрафмайданчик співробітник ДАІ не має права.

Обов’язково зафіксуйте своє спілкування з інспектором на мобільний телефон, відеореєстратор, диктофон тощо. Повідомте, що скаржитиметеся до прокуратури, а якщо представник митної служби таки приїде та складе протокол – оскаржуватимете його в суді. Підставою може бути стаття 7 Кодексу про адміністративні правопорушення. Згідно із її положеннями, провадження у справах про адміністративні правопорушення повинно здійснюватися на основі суворого дотримання законності, а застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу має провадитися в межах їх компетенції відповідно до закону. Розмитнення авто здійснюється на митному посту, тож і протокол про порушення митних правил складається лише на місці, де має проходити контроль власник транспортного засобу.

 

Статтю підготовлено з використанням «Голос України»

N 137, від 26 липня 2013 р.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.