Отримати ліцензію на посрередництво у працевлаштуванні за кордоном

Ліцензія на працевлаштування за кордоном

Ліцензія на працевлаштування за кордоном

Посередництво у працевлаштуванні за кордоном в Україні.

Останні роки в Україні спостерігається збільшення трудової міграції. В період з 2014 по 2017 рік кількість трудових мігрантів з України склала приблизно 4 мільйона осіб. Основними напрямками міграції є Польща та Росія далі Чехія, Португалія, Італія, Канада та інші. Деякі з експертів вважають, що кількість українських мігрантів буде збільшуватись.

За таких обставин, з’являються компанії та підприємці  які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Особа, в планах якої діяльність з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, повинна обов’язково зареєструвати суб’єкт господарювання (наприклад ФОП або ТОВ), придбати або  орендувати нежитлове приміщення  для такої господарської діяльності. Отримати ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном ( далі ліцензія на працевлаштування за кордоном).

Обов’язок суб’єкта господарювання отримати ліцензію на працевлаштування за кордоном встановлено пунктом 20 частини 1 статті 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Порядок видачі ліцензії та ліцензійні умови провадження діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном встановлено Постановою Кабінету міністрів України № 1060 від 16 грудня 2015 р.

Як отримати ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном?

Отримання ліцензії на працевлаштування за кордоном, на нашу думку, є одним із найскладніших процесів серед юридичних послуг у сфері ліцензування. За статистикою, 90% первинно поданих  документів  Міністерство соціальної політики України залишає без розгляду. У зв’язку з цим, заявники втрачають величезну кількість часу, тому ми радимо вам звернутись з цим питанням до кваліфікованих спеціалістів у галузі господарського права.

Хто видає ліцензію на працевлаштування за кордоном?

Ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном видає Міністерство соціальної політики України.

Які документи надаються для отримання ліцензії ?

Для отримання ліцензії на працевлаштування за кордоном подаються наступні документи:

  1. заява про отримання ліцензії;
  2. копія документа що підтверджує факт реєстрації іноземного суб’єкта господарювання. Слід зазначити, що в останні роки виписки, витяги, свідоцтва про реєстрацію зазнали значних змін майже у всіх країнах Європи. Тепер ці документи існують лише в електронному вигляді. В залежності від країни, відповідний витяг з реєстру друкується, та засвідчується уповноваженим органом (нотаріусом, місцевим судом, реєстраційною палатою, міністром), потім оригінал такого документу перекладається на українську мову, підпис перекладача засвідчується в присутності нотаріуса. В іншому випадку такий документ не буде прийнято.
  3. копія дозволу (ліцензії) на працевлаштування іноземних громадян, виданого уповноваженим органом держави працевлаштування роботодавцеві, якщо такий документ передбачено законодавством такої держави.
  4. копія або витяг з документа іноземного суб’єкта господарювання, що визначає вид його господарської діяльності, якщо законодавством держави працевлаштування не передбачено видачі дозволів (ліцензій) на працевлаштування іноземних громадян. Зазвичай, достатньо однієї виписки в якій зазначено вид економічної діяльності, за яким громадяни України будуть працевлаштовані.
  5. копія колективного договору (угоди) між відповідним іноземним роботодавцем чи об’єднанням роботодавців і профспілковою організацією чи їх професійним об’єднанням, якщо колективний договір (угода) є, або завірена іноземним роботодавцем копія довідки про те, що такий договір (така угода) не укладався (не укладалася).
  6. копія зовнішньоекономічного договору про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, укладеного з іноземним суб’єктом господарювання, невід’ємним додатком до якого є завірений іноземним роботодавцем проект трудового договору (контракту), що укладається українською мовою чи мовою, що використовується у державі перебування. Договір має містити зобов’язання, взяті на себе іноземним роботодавцем, та інформацію про умови праці; Ці документи бажано викласти двома мовами (української та мовою іноземного партнера). 

В проекті трудового договору обов’язково повинна міститись інформація про умови праці:

— тривалість робочого часу;

— соціальні гарантії;

— розмір заробітної плати в гривневому еквіваленті (не менше ніж мінімальна заробітна плата в країні працевлаштування);

— розмір страхових внесків;

  1. довідка про відсутність контролю за діяльністю здобувача ліцензії осіб — резидентів інших держав, що здійснюють збройну агресію проти України;
  2. копія колективного договору між відповідним іноземним роботодавцем чи об’єднанням роботодавців і профспілковою організацією чи їх професійним об’єднанням, якщо колективний договір (угода) є, або завірена іноземним роботодавцем копія довідки про те, що такий договір (така угода) не укладався (не укладалася);
  3. опис документів які надаються заявником для отримання ліцензії на працевлаштування за кордоном.

Також, в трудових відносинах з суб’єктом, що надає послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, має бути особа з вищою юридичною освітою. В іншому випадку, необхідно укласти договір про надання юридичних послуг.

Рішення про видачу ліцензії на працевлаштування за кордоном

Якщо надані документи відповідають діючому законодавству України, протягом 3 діб з моменту надходження документів, Міністерство соціальної політики України видає наказ про видачу ліцензії.

Вартість ліцензії на працевлаштування за кордоном

Протягом 10 робочіх  днів з дня оприлюднення рішення про видачу ліцензії на працевлаштування за кордоном, ліцензіат сплачує збір в розмірі одного прожіткового мінімуму для працездатних осіб. Сума такого збору  з 01.07.2018 по  30.11.2018 становить 1841 гривень, з 01.12.2018 по  31.12.2018 становитиме 1921 гривень. 

Штрафи за порушення умов ліцензування або за безліцензійну діяльність. 

Відповідальність за порушення умов ліцензування передбачена Статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким встановлено що діяльність, без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), — тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 грн.) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Виходячи з вищенаведеного, процес отримання ліцензії на посередництво у працевлаштуванні за кордоном,  потребує особливих знань у галузі господарського права.

Наші спеціалісти займаються оформленням ліцензій на працевлаштування за кордоном, протягом 9 років. Оформелення ліцензії на працевлаштування за кордоном нашими спеціалістами  відбувається  протягом   20 робочіх днів. Ми підготуємо всі необхідні документи, отримаємо готовий документ. Вартість робіт  складає від 4500 гривень до 10000 гривень. Телефонуйте вже зараз, ми гарантуємо вам 100% результат!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.