Державна міграційна служба виробила механізм надання громадянам, зареєстрованим у зоні проведення антитерористичної операції, послуг з оформлення, заміни або відновлення втраченого паспорта громадянина України за місцем звернення.
Як повідомили у прес-службі ДМСУ, відповідне роз’яснення направлено керівникам територіальних органів і держпідприємства «Документ». «Сьогодні, на жаль, не у всіх районах Донецької та Луганської областей громадяни можуть вільно отримати послуги, які надаються підрозділами ДМС України, крім того, багато громадян змушені залишити свої домівки на цій території і тимчасово переїжджають до інших регіонів України. Тому питання надання їм послуг, які мають надаватися виключно за місцем проживання, є актуальним», — йдеться у повідомленні.
Прийом заяв громадян здійснюється у центрах «Паспортний сервіс», де в рамках спільного з ДП «Документ» пілотного проекту спеціально створено відповідні умови. В обласних центрах, де такі центри поки що відсутні, керівники територіальних органів визначатимуть територіальний підрозділ, у якому прийматимуть вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей, а також із Криму. На сьогодні такі кімнати (місця) для допомоги вимушеним переселенцям із Криму і Севастополя, Донецької та Луганської областей функціонують у центрах «Паспортний сервіс» у Києві, Вінниці, Житомирі, Івано-Франківську, Луцьку, Львові, Рівному, Сумах, Терпонолі, Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях. Тут громадяни зможуть не лише отримати всебічну правову допомогу з міграційних питань, а й оформити паспорт громадянина України по досягненні 16-річного віку, відновити його, якщо він втрачений, вклеїти фотографію до паспорта по досягненні 25- та 45-річного віку та у випадку зміни прізвища — отримати новий паспорт. На сайті ДМС України www.dmsu.gov.ua вказані адреси, куди слід звертатися з таких питань.
Окрім того, такі громадяни не сплачують штрафи, виключно державне мито.
Інформація підготована за матеріалами
«Юридичний Вісник України» N 28, від 12 — 18 липня 2014 р.