Як закрити ФОП

Як закрити ФОП? Це питання цікавить як зареєстрованих ФОП, так і тих хто планує розпочати підприємницьку діяльність. До 2014 року припинення підприємницької діяльності було складною, багатоетапною процедурою, яку умовно ділили на 4 етапи:

  1. початок припинення діяльності фізичної особи підприємця державним реєстратором;
  2. подання ліквідаційних звітів та проходження податкової перевірки; 
  3. підписання обхідного листу та зняття з обліку в податкових органах;
  4. державна реєстрація припинення фізичної особи підприємця;

В 2014 році Законодавство що регулює відносини у сфері державної реєстрації зазнало значних змін. 

В 2020 році щоб закритти ФОП потрібно виконати такі дії:

  1. провести державну реєстрацію припинення діяльності ФОП;
  2. пройти звірку стану розрахунків з бюджетом;
  3. подати відсутні в податковій базі звіти;
  4. подати ліквідаційні звіти;
  5. сплатити податки та збори;
  6. закрити банківські рахунки;

Що буде якщо не закрити ФОП? 

Перебування в статусі ФОП тягне за собою щомісячне нарахування ЄСВ.  

ФОП також зобов’язаний подавати податкові декларації та звіти поки не буде проведено держану реєстрацію припинення. 

Чи можна закрити ФОП з боргами?

Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» не містить обмежень які б унеможливлювали реєстрацію припинення ФОП за наявності податкового або іншого боргу. Реєстрація припинення ФОП зупиняє  нарахування ЄСВ та податків.

Однак, поки є податковий борг, ФОП продовжує перебувати на обліку в податкових органах. Через несплату боргу може бути відкрито виконавче провадження, яким буде заблоковано особисті рахунки та накладено обмеження на розпорядження окремим майном.

Висновок: ФОП може припинити діяльність у державного реєстратора за наявністю боргів, що зупинить нарахування податків і зборів. Однак  ФОП буде перебувати на обліку в податкових органах поки не буде ліквідовано податковий борг.

Чи обов’язково проходити податкову перевірку?

Податкову перевірку ініціюють за необхідністю, наприклад коли потрібно отримати довідку «про відсутність заборгованості перед бюджетом та про подану декларацію про майновий стан і доходи». Цю довідку отримують для виїзду на постійне проживання за кордон або для відмови  від громадянства України.

Проходження податкової перевірки не обов’язкове для закриття ФОП.   В 2014 році відбулись зміни в Законі  «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань». Відтак, державний реєстратор проводить —  державну реєстрацію припинення лише на підставі заяви від ФОП. До 2014 року перевірка та зняття з податкового обліку були обов’язковою умовою  для цієї дії.

 В 2020 році державний реєстратор не має права витребовувати ніяких документів окрім зави про припинення, та документів що підтвержують особу.      

 

Чи є спеціальний закон про закриття ФОП?

В законодавстві України не має спеціального закону про закриття ФОП. Припинення  діяльності фізичної особи — підприємця  регулюють норми Цивільного, Податкового та Господарського кодексів України, Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань».  В залежності від виду діяльності ФОП, до цього списку додаються інші нормативно правові акти та відповідно збільшується обсяг дій.

Детальна інформація про закриття ФОП.

Для отримання юридичної консультації з питань закриття ФОП та проходження податкової перевірки звертайтесь за телефонами:

(098) 505 95 98
(099) 505 95 98
(073) 505 95 98
 
Ми допоможемо закрити ФОП в ситуаціях любої складності!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.