Чи можна торгувати пивом без касового апарату?

Для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т.ч. виключно пивом), необхідно отримати ліцензії з обов’язковим обладнанням місця торгівлі реєстраторами розрахункових операцій.

Виходячи з вищевикладеного, та керуючись нормами чинного законодавства повідомляємо, що фізична особа — підприємець може здійснювати роздрібну торгівлю пивом тільки з застосуванням реєстратора розрахункових операцій так як з 01.07.2015 пиво віднесено до алкогольних напоїв.

 

Із запитом про надання податкової консультації ми звернулися до Головного управління ДФС у м.Києві:

Відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України, прошу Вас надати письмову податкову консультацію стосовно застосування наступних норм закону:

23.07.2015 р. набрав чинності Закон України № 569-VIII від 01.07.2015 р., яким п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України було викладено в новій редакції:

«Реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:

  • першої групи;
  • другої і третьої груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Згідно п.п.3) п.п.291.5.1. п.291.5. ст.291 Податкового кодексу України встановлено, що фізичні особи, які здійснюють діяльність, пов’язану з роздрібним продажем пива та столових вин можуть бути платниками єдиного податку першої — третьої груп.

Згідно Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» пиво — насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відсотка об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

При цьому, місце торгівлі — місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива — без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, — торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

Також встановлено, що у додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб’єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.

З урахуванням викладених норм законодавства, прошу Вас надати податкову консультацію наступних питань:

1) чи може фізична особа-підприємець, другої або третьої груп єдиного податку, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, здійснювати діяльність з роздрібної торгівлі пивом без застосування реєстратора розрахункових операцій;

2) чи може фізична особа-підприємець, другої або третьої груп єдиного податку, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, який здійснює діяльність без застосування реєстратора розрахункових операцій отримати ліцензію на  право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (тільки пивом) і яку інформацію йому необхідно вказувати в заяві на видачу відповідної ліцензії?

 

Нижче наводимо Відповідь Головного управління ДФС у м. Києві:

Головним управлінням ДФС у м. Києві запит від 27.07.2015 щодо надання податкової консультації, розглянуто.

Правовідносини, що пов’язані з видачею, призупиненням, анулюванням ліцензій врегульовані Законом від 19.12.1995р., № 481/95 — ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі — Закон № 481), Тимчасовим порядком видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.1996р. № 493 (надалі — Порядок видачі ліцензій).

Згідно зі ст. 1 Закону № 481 ліцензія (спеціальний дозвіл) — це документ державного зразка, який засвідчує право суб’єкта господарювання на провадження одного із зазначених у Законі № 481 видів діяльності протягом визначеного строку.

Згідно зі ст. 1 Закону № 481 надано визначення алкогольним напоям, як продуктам, одержаним шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовленим на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об’ємних одиниць, які зазначені, зокрема, у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД.

Згідно зі ст. 1 Закону № 481 пиво — насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відсотка об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203.

З 01.07.2015 пиво віднесено до алкогольних напоїв, що передбачає отримання відповідної ліцензії.

Відповідно до ст. 15 Закон № 481 встановлено, що виробництво, імпорт, експорт, оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.

Згідно з ст. 15 Закону № 481 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб’єкта господарювання терміном на один рік за заявою суб’єкта господарювання.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються, зокрема адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.

Згідно зі ст. 18 Закону № 481 всі інші закони та нормативно-правові акти, які стосуються виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту- сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, діють у частині, що не суперечить Закону №481.

Таким чином суб’єктам господарювання (в т.ч. платникам єдиного податку), для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т.ч. виключно пивом), необхідно отримати ліцензії з обов’язковим обладнанням місця торгівлі реєстраторами розрахункових операцій.

Виходячи з вищевикладеного, та керуючись нормами чинного законодавства повідомляємо, що фізична особа — підприємець може здійснювати роздрібну торгівлю пивом тільки з застосуванням реєстратора розрахункових операцій так як з 01.07.2015 пиво віднесено до алкогольних напоїв.

Для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пивом суб’єкти господарювання подають наступні документи:

— заява на одержання ліцензії (ст. 15 Закону №481);

— платіжне доручення з відміткою банка про сплату (ст. 16. Порядку видачі ліцензій);

— документ, що надає право представляти інтереси суб’єкта господарювання (ст. 15 Порядку видачі ліцензій).

На виконання вимог частини першої статті 8 Закону України від 06 вересня 2012 року № 5203-УІ «Про адміністративні послуги», з метою якісного надання адміністративних послуг платникам податків, прийом та видачу документів для виготовлення ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, пивом та тютюновими виробами здійснюється через центр обслуговування платників податків ГУ ДФС у м. Києві за адресою: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, вікна №5 та №6.

 

Заступник начальника
ГУ ДФС у м. Києві                                                                        Д.О. Зенін

 

Начальник управління
контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів                                  О.В. Стаднік

консультацыя1 консультацыя2 консультацыя3

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *