НЮАНСИ ПРОТОКОЛУ.Шпаргалка для водіїв

63a62c9d47d92c23d7cf95867d15405c

Якщо вас зупинив інспектор ДАІ і склав протокол про порушення правил дорожнього руху, радимо діяти за наступним алгоритмом:

— Перш ніж підписати протокол, маєте його уважно прочитати. Пам’ятайте, що це не постанова, а значить ви ще не визнані винним.

— При складанні протоколу повідомляйте інспектору дійсну адресу. Якщо згодом ви стверджуватимете, що не були належним чином повідомлені, наприклад, про дату розгляду справи, оскільки інспектор невірно записав вашу адресу, це судом не буде враховано, оскільки в протоколі стоятиме ваш підпис.

— Необхідно пам’ятати: ваш підпис у протоколі ще не означає, що ви визнаєте себе винним у правопорушенні, якщо в документі не зазначено: «З правопорушенням згодний» або будь-яке інше підтвердження.

— У графі протоколу «Пояснення порушника», якщо вважаєте, що не порушили правил дорожнього руху, найпростіше написати: «З інспектором ДАІ не згодний, правил дорожнього руху не порушував. Винним себе не визнаю. Пояснення надам у суді».

У графі «підпис порушника» закресліть слово «порушника», натомість напишіть «водія» і лише після цього ставте підпис.

— Ви маєте право відмовитися підписувати протокол. Але майте на увазі, що в ньому це буде зазначено. Крім того, за наявності свідків і потерпілих протокол можуть підписати і ці особи (п. 2 ст. 256 КУпАП). На суть справи ваша відмова не впливатиме.

 

«Голос України»

N 41, від 1 березня 2013 р.

 

Галина Кот

юрист

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.