Правила, яких слід дотримуватись у разі, якщо саме ваш автомобіль зупинив працівник ДАІ

Під час керування автомобілем водій повинен мати при собі такі документи:1298237582_171
• посвідчення на право керування транспортним засобом;
• техпаспорт – реєстраційний документ на транспортний засіб;
• поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Якщо права керування автомобілем передаються іншій особі, оформлювати доручення не потрібно – досить передати іншому водієві техпаспорт.
Увага! Керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред’явила для перевірки інспектору ДАІ потрібних документів, може призвести до того, що водія притягнуть до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від 425 до 850 грн. Примітка: працівник ДАІ, який зупинив транспортний засіб, має право перевірити наявність у водія лише зазначених вище документів. Він не уповноважений вимагати пред’явлення інших документів, крім випадку проведення огляду документів водіїв, котрі керують маршрутними, великоваговими і великогабаритними транспортними засобами, а також транспортними засобами, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів.
! Перелік підстав для зупинки автомобіля інспектором ДАІ:
1. Порушення водієм Правил дорожнього руху.
2. Відсутність номерного знака на транспортному засобі або наявність на ньому номерного знака, який не відповідає встановленим вимогам чи закріплений у невластивому місці, закритий іншими предметами чи забруднений, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів.
3. Наявність ознак технічної несправності транспортного засобу.
4. Наявність даних, що свідчать про причетність транспортного засобу, його водія, пасажирів або вантажу до вчинення дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), злочину чи адміністративного правопорушення.
5. Перебування транспортного засобу в розшуку.
6. Наявність даних про використання транспортного засобу з протиправною метою.
7. Необхідність опитати водія чи пасажирів про обставини вчинення ДТП, злочину чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути.
8. Необхідність залучення водія транспортного засобу для надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або працівникам міліції чи як свідка при оформленні протоколів про адміністративні правопорушення або матеріалів ДТП.
9. Проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом, документів на транспортний засіб.
10. Виконання рішень про обмеження чи заборону руху, прийнятих уповноваженими державними органами.
11. Якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху.
12. Порушення визначеного порядку встановлення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.
13. Потреба використати транспортний засіб для проїзду до місця події, стихійного лиха, доставки в лікувальні заклади осіб, які потребують невідкладної медичної допомоги, для переслідування правопорушників та їх доставки в міліцію.

Порядок дій інспектора ДАІ, який зупинив автомобіль:
Дія 1. Привітатися з водієм.
При виконанні обов’язків інспектор має перебувати у оформленому одязі з нагрудними знаком. Під час привітання він прикладає праву руку до головного убору.
Дія 2. Чітко й зрозуміло відрекомендуватися: назвати свою посаду, звання та прізвище.
Водій має право попросити інспектора показати службове посвідчення. Крім того, водій може записати номер посвідчення та дані інспектора. У разі якщо інспектор ДАІ поводитиметься протиправно або ж порушуватиме норми спілкування, водій може зателефонувати на «гарячу лінію» ДАІ та поскаржитись на міліціонера.
Дія 3. Повідомити про причину зупинки транспортного засобу і суть скоєного правопорушення (в разі неповідомлення не соромтесь запитати про неї).
Увага! Протокол про адміністративне правопорушення оформляється в двох примірниках, один із яких (копія) надається водію, Ви маєте право не погодитись з протоколом, надати письмові пояснення на місці, та скористатись допомогою свідків (навіть тих, хто є в вашому авто). А ось колега інспектора, що перебуває разом з ним на посту, навпаки не має права бути свідком, бо це є порушення процесуальних дій.

! Інспектору ДАІ Заборонено:
• звертатись до водія або пасажирів на «ти»;
• використовувати погрозливі чи образливі жести;
• висувати безпідставні звинувачення;
• допускати у спілкування зневажливий тон, грубощі, неввічливе викладення зауважень, вислови або репліки, які ображають людську гідність, погрози.
Якщо інспектор ДАІ порушує ваші права, на його дії можна поскаржитись за телефоном «гарячої лінії» ДАІ.

Управління ДАІ МВС України – (044) 272-46-59

Пам’ятайте!

— оскарженню підлягає  саме Постанова в строк 10 днів з моменту її винесення;

— в разі пропуску строку оскарження потрібно буде обґрунтувати поважними причинами;
— кожне не оскаржене рішення ДАЇ збільшує ваши шанси на повторні підвищенні штрафи;

І ще — раджу Вам, вести себе ввічливо та з повагою на адресу представників ДАЇ (вони виконують свою роботу та знаходяться при виконанні), тож щоб довести свою невинність в порушенні ПДР  Вам достатньо знати свої права.

Тож щасливої дороги, любі друзі!

С Повагою, ЮЦ «Гарант»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.