Суди підтверджують можливість дроблення депозитів

Вернем депозитУ лютому цього року ми вже писали про визнання нікчемними депозитних договорів уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію банку.

Тоді, надаючи правовий аналіз вказаній ситуації, ми вказували на незаконність дій уповноваженого та право особи вільно розпоряджатися своїми коштами.

З того часу ми змогли довести незаконність таких дій в судовому порядку. На даний час існує чисельна позитивна судова практика на користь вкладників з приводу повернення депозитів через суд (стягнення депозиту з банку), в тому числі апеляційної, та навіть касаційної інстанції (поки позиція ВАСУ відмовляти уповноваженим банку у відкритті касаційного провадження). Виключення складають рішення де вкладники особисто зверталися до суду з не вірно обраним способом захисту, або відсутні документи, що підтверджують проведення банківських операцій.

Ми хочемо звернути увагу вкладників на те, що оскільки вказані справи є адміністративними, то для звернення до адміністративного суду за захистом встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Таким чином, якщо Ви отримали від банку лист чи наказ про визнання Ваших депозитних договорів нікчемними, або про не включення Вас до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Ви маєте 6 місяців на оскарження дій чи рішень уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію банку.

Не втрачайте час, він зараз є вирішальним фактором. Передайте вирішення своїх проблем професійним юристам.

 

Ми проводимо безоплатні консультації з вказаних питань.

Запис на консультацію за телефоном:

(044) 591-31-92

050-474-64-70

096-172-04-51

 

Дмитро Погребняк, партнер Юридичного центру «Гарант»

 

взыскание депозита с банка, стягнення депозиту з банку, стягнення вкладу, фонд гарантування вкладів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.